RPM Sondaj

Ulusal Mühendislik Jeolojisi ve Jeoteknik Sempozyumu

10-12-2017 , 09:00 , Adana Çukurova Üniversitesi Mithat Özsan Amfisi

MühJeoDer tarafından 2017'de Çukurova ve Mersin Üniversitelerinin Jeoloji Mühendisliği Bölümleri ile birlikte Ulusal Mühendislik Jeolojisi ve Jeoteknik Sempozyumu düzenlenecektir.

Ülkemizde gerçekleştirilen her türlü su yapısı, tünel ve metro inşaatları, katı atık depolama ve mekansal planlama, şev duyarlılığı-heyelanlar ve sismik tehlike çalışmaları, tarihi yapıların ve alanların korunması, mühendislik uygulamalarında hidrojeoloji, jeotermal enerji ve doğal yapı malzemelerinin değerlendirilmesi vb. gibi uygulamalarda, mühendislik jeolojisi konusunda hem bilimsel-teknik düzeyde hem de uygulama alanlarında önemli atılımlar giderek aramakta ve yaygınlaşmaktadır.

Mühendislik Jeolojisi Derneği (MühJeoDer) her iki yılda bir "Ulusal Mühendislik Jeolojisi ve Jeoteknik Sempozyumu" düzenlenmesi kararını almıştır.

Mühendislik Jeolojisi Derneği (MühJeoDer)’nin kuruluş amaçları arasında yer alan “Türkiye’de mühendislik jeolojisi konusunda gereksinim duyulan bilimsel iletişimi etkin bir biçimde sağlamak amacıyla ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel toplantılar (kongre, sempozyum, konferans, çalıştay vb.) düzenlemek veya düzenlenmesine destek olmak” maddesi kapsamında her iki yılda bir düzenlenmesi öngörülen Mühendislik Jeolojisi ve Jeoteknik Sempozyumlarının ikincisi Çukurova ve Mersin Üniversiteleri ile Mühendislik Jeolojisi Derneği'nin ortaklaşa katkılarıyla 12-14 Ekim 2017 tarihleri arasında Çukurova Üniversitesi Yerleşkesinde (Adana) düzenlenecektir.

Sempozyumun amacı; mühendislik jeolojisi - jeoteknik (hidrojeoloji ve jeotermal enerji de dahil olmak üzere) alanında yapılan araştırmaların sunulması ve tartışılması, teknik ve bilimsel gelişmelerin uygulamalı jeoloji camiası mensupları arasında paylaşılması, bu alanda çalışan araştırmacıları, mühendisleri, firma temsilcilerini, yönetici çevrelerini ve öğrencileri aynı platformda buluşturarak bilimsel ve teknik anlamda daha yaygın ve yararlı bir iletişimin ve işbirliğinin sağlanmasıdır.

Sempozyum; araştırmacıları, mühendisleri, yöneticileri ve akademisyenleri bir araya getirirken, aynı zamanda tüm katılımcılar için gelecekteki eğilimleri ve fırsatları da sunacaktır. Sizleri sempozyumda birlikte olmaya davet ediyoruz.

Etkinlik Tarihi: 12-14 Ekim 2017

Yer: Adana Çukurova Üniversitesi Mithat Özsan Amfisi

Ulusal Mühendislik Jeolojisi ve Jeoteknik Sempozyumu 2017

Ulusal Mühendislik Jeolojisi ve Jeoteknik Sempozyumu
Etkinlik No : 4
Tarih : 10-12-2017
Mekan : Adana Çukurova Üniversitesi Mithat Özsan Amfisi
Açık Adres : Adana Çukurova Üniversitesi Mithat Özsan Amfisi
Etkinlik Türü: : Sempozyum

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Kuruluş - 2010 sondajcilar.com her hakkı saklıdır.