RPM Sondaj
Aksoy Yaşar Sondaj

Aksoy Yaşar Sondaj

Organize Sanayi Bölgesi 10. Cad. No:4 Merkez, Şanlıurfa
Cep Onaylı
Online
Gold
Vitrin
Mesaj Gönder
İş Alanları

Şanlıurfa Sondajcılar

Aksoy Yaşar Tarım Tekstil Gıda Sondaj Petrol İth. İhr. San. Ve Tic. Ltd. Şti

Aksoy Yaşar Sondaj Hakkında

AKSOY YAŞAR TARIM TEKSTİL GIDA SONDAJ PETROL İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Sondaj kuyusu, yeraltı suyundan yararlanmak için yapılan özel, derin çukurlardır. Kaya ortamda – Sert Kayalarda kullanılan sondaj tekniği ile yumuşak-kendini tutamayan zeminlerde kullanılan sondaj tekniği farklıdır. Kendini tutamayan yumuşak formasyonlarda çamur sirkülasyonu ile sondaj yapılır, kaya ortamda ise sondaj, hava sirkülasyonu ile gerçekleşir. Daha sonra hedeflenen derinliğe ulaşıldığında delici matkap ve delme boruları ( tij ) dışarıya çıkartılarak, matkap çapından daha küçük çapta bir muhafaza borusu ile kuyu muhafazaya alınır ve kuyu cidarı ile bu muhafaza borusu arası yıkanmış ve elenmiş granüle sondaj çakılı ile doldurulur, kuyu temizlenip geliştirilerek (basınçlı hava, pistonlama vs ile) kullanıma hazır hale getirilir.

Rotary Sistem: Hemen her tür zeminde uygulanabilen bu sistem daha ziyade kumlu ve alüvyonal zeminlerde (yumuşak zeminlerde) kullanılmaktadır. Bu sisteminin temel prensibi, sondaj sahasında açılan bir çukurda hazırlanan bentonit-su karışımının kuyu içerisinde devir daimi ile ilerlemesidir. Yoğun killi karışım hem matkabın kolay ilerlemesini sağlamakta, hem de yoğunluğunun yüksek oluşu ile kırıntıların yüzeye taşınmasını sağlar. Bu karışımın bir diğer özelliği de kuyu cidarında “kek“ dediğimiz bir katman oluşturması ve kuyunun ilerleme esnasında göçmesini engellemesidir.
Havalı Sistem: Sert zeminlerde uygulanan bu sistemin rotary den farkı su yerine kompresörden sağlanan hava ile ilerlemesidir. Su yerine hava kullanılmasının avantajları, hem daha hızlı ilerlenebilmesi hem de kuru bir sondaj olduğu için suya girildiği anda bunun tespit edilebilmesi ve gerektiğinde sondaja son verilebiliyor olmasıdır.

Kompresör
Matkap Uçları
Sondaj Boruları
Sondaj Santrifüj

TANITIM VİDEOSU

FİRMA TEKİL ZİYARETÇİLERİ

Yorumlar

  • 5/5

    Kalite asla tesadüf değildir.. sektöründe lider firma

  • 5/5

    Bence Sondaj alanın da tek firma

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Kuruluş - 2010 sondajcilar.com her hakkı saklıdır.