RPM Sondaj

Sektör bu dev fuar da bir araya geliyor

Dünya geneli bir çok başarıya imza atmış Türkiye, 8. Maden Türkiye Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı; maden sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirmek için hazırlanıyor.

Dünya geneli bir çok başarıya imza atmış Türkiye, 8. Maden Türkiye Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı; maden sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirmek için hazırlanıyor.

MEDYA SPONSORU VE KATILIMCI OLARAK www.sondajcilar.com BİZDE YERİMİZİ ALDIK. STANDIMIZA BEKLERİZ. BU DEV FUARDA BULUŞMAK ÜZERE…

Çin, Almanya ve Çek Cumhuriyeti’nin milli katılımları ile 34 ülkeden 392 katılımcı firmaya ev sahipliği yapan Maden Türkiye 2016 Fuarı,  47 ülkeden 563 yabancı, 8.909 yerli olmak üzere 9.472 profesyonel ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

Arnavutluk, Fransa, Gürcistan, Yunanistan ve İran’dan alım heyetlerinin ağırlandığı Maden Türkiye Fuarı esnasında gerçekleştirilen ikili görüşmelerde katılımcı firmalar ürün ve hizmetlerini sektör profesyonellerine tanıtma, yeni ve güçlü iş birlikleri gerçekleştirme imkanı buldu.

Maden Türkiye Fuarı; 2018 yılında da sektörün paydaşlarını bir araya getirerek güçlü iş birliklerine ev sahipliği yapmayı hedefliyor.

Maden Türkiye, Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine ve Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı, maden sektörünün verimli, rekabetçi ve sürdürebilir bir pazarlama gücü kazanmasına hizmet etme olanağı sağlaması ile yerli ve yabancı sektör firmalarının dikkatini çekiyor.

Fuar, kapsamı ile maden araştırma hizmetlerinden, işleme ve işletme teknolojileri hizmetlerine kadar birçok alanı tek çatı altında topluyor. İki yılda bir Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece-İstanbul’da gerçekleştirilen fuar her yıl biraz daha güçlenerek büyüyor.

Yıllar itibariyle %100 büyüme ile güvenin ve inancın eseri olan Maden Türkiye Fuarı, 2014 yılında %30 katılımcı artışı ve %47 ziyareti artışı sağlayarak maden dünyasının cazibe merkezi olduğunu gösterdi. 24-27 Kasım 2016 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde, sektör profesyonellerine kapılarını açan, Maden Türkiye 2016 7. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine ve Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı, Türkiye’den ve tüm dünyadan lider firmaların katıldığı, sektörün üretim gücünün ve yeteneklerinin sergilendiği, uluslararası satış ve pazarlama platformu olma özelliğini korudu. 2018 yılında da maden sektörüne öncülük eden firmaları ağırlamaya ve sektöre değer katarak yön vermeye devam etmeye hazırlanıyor.

MADENCİLİK SEKTÖRÜ OLMASI GEREKEN YERDE MADEN TÜRKİYE FUARI’NDA!

Tüyap 39 yıllık tecrübesi ile bugüne kadar 39 ülkede düzenlediği 1.796 yurtiçi ve yurtdışı fuarda 200 ülkeden 55 milyon ziyaretçiye ve 123 ülkeden 300 binin üzerinde katılımcı firmaya ev sahipliği yapmıştır. Bugün İstanbul, Bursa, Konya, Adana, Diyarbakır, Samsun ve Erzurum’daki fuar merkezleri ve Tüyap, Rusya, Bulgaristan, Gürcistan, Makedonya, İran ve Mısır’da bulunan ofisleri ile de hazırladığı fuarlarda 60’tan fazla sektöre hizmet vermektedir.

Maden Türkiye Fuarı düzenlenmeye başladığı 2004 yılından bu yana 30’un üzerinde ülkeden 1.969 katılımcı firma ile birlikte 40.416 yerli ve yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır. Maden Türkiye Fuarı alanında düzenlenen en kapsamlı fuar olarak her yıl başarısını artırmakta ve sektöre yön veren önemli bir satış ve pazarlama platformu olduğunu kanıtlamaktadır. Katılımcılarının ve ziyaretçilerinin yoğun ilgisi ve desteği sayesinde 2018 yılında da bu başarısını ortaya koymayı hedeflemektedir. 13-16 Aralık 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan fuarın satışlarının %85’inin şimdiden tamamlanmış olması da bu hedefine ne kadar yakın olduğunun göstergesidir.

Maden Türkiye 2016 Fuarı esnasında ağırlanan alım heyetleri ve katılımcılar arasında geleceğe yönelik verimli görüşmeler gerçekleştirilmiştir. Arnavutluk, Fransa, Gürcistan, İran ve Yunanistan’dan gelen alım heyetleri 4 gün boyunca fuar alanında firmalar ile bir araya gelmiştir. Ekonomi Bakanlığı tarafından da desteklenen Maden Türkiye Fuarı’nda 2018 yılı için de madencilik sektöründe Türkiye’nin ticari faaliyetler yürüttüğü ülkelerden alım heyetlerinin ağırlanması ve güçlü iş birlikleri için ortam hazırlanması hedeflenmektedir. Almanya ve Fransa’nın milli katılım gerçekleştireceği fuar, çevre ülkelerden gelerek, madencilik sektörünün yasal dayanaklarına ilişkin fikir alışverişinde bulunacak olan madenciliğin önde gelenlerinin buluşma noktası olacaktır. 

Madencilik sektörü maden ürünlerinin yüksek katma değerlere sahip olması sebebi ile ülke ekonomisine büyük bir fayda sağlamaktadır. Zengin yer altı kaynaklarına ve Avrupa ve Asya kıtalarını birleştiren jeopolitik konuma sahip Türkiye de, madencilik sektöründe başarıyı elde etmek için gerekli potansiyele sahiptir.  Ülke ekonomisine büyük bir katkı sağlayan madencilik faaliyetlerinin etkin bir şekilde yürütülmesi Türkiye’nin önümüzdeki 50 yıllık hedeflerine ulaşabilmesi için emin adımlar atmasını sağlayacaktır. Bu emin adımların atılması için en elverişli platform Maden Türkiye 2018, 8. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı’dır.

MADENCİLİK SEKTÖRÜNÜN ALTIN ÇAĞI MADEN TÜRKİYE 2018’E YOĞUN İLGİ DEVAM EDİYOR

13-16 Aralık 2018 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan Maden Türkiye 2018, 8. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı, katılımcılarından yoğun ilgi görüyor. 2016 yılında 34 ülkeden 392 katılımcı firmaya ev sahipliği yapan fuarın satışlarının %85’i tamamlandı.

Madencilik sektörü maden ürünlerinin yüksek katma değerlere sahip olması sebebi ile ülke ekonomisine büyük bir fayda sağlamaktadır. Zengin yer altı kaynaklarına ve Avrupa ve Asya kıtalarını birleştiren jeopolitik konuma sahip Türkiye de, madencilik sektöründe başarıyı elde etmek için gerekli potansiyele sahiptir.  Ülke ekonomisine büyük bir katkı sağlayan madencilik faaliyetlerinin etkin bir şekilde yürütülmesi Türkiye’nin önümüzdeki 50 yıllık hedeflerine ulaşabilmesi için emin adımlar atmasını sağlayacaktır.

Ülkemizin kalkınması, ekonomik gelişimi ve refahın tüm ülke düzeyinde yayılması, ülke madenlerinin işletilmesine bağlıdır. Türkiye’de madencilik sektörü iyi bir stratejik planlama ve özendirme ile bugünkünden çok ileri noktalara taşınabilir. Ülkemizde madencilik alanında yapılan çalışmalar ve çıkarılan kanunlar ile mevcut potansiyelimizi en verimli şekilde değerlendirmek hedefleniyor.

SATIŞ VE PAZARLAMA ÜSSÜ: MADEN TÜRKİYE 2018

2004 yılından bu yana 30’un üzerinde ülkeden 1.969 katılımcı firma ile birlikte 40.416 yerli ve yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yapan, Türkiye’nin madencilikte altın çağını yaşaması için en elverişli satış ve pazarlama platformu Maden Türkiye fuarı 8. kez tüm paydaşları bir araya getirmek için hazırlanıyor. Yarattığı büyük ticaret hacmi ile ülkemizin potansiyelini ulusal ve uluslararası arenada ortaya koyabilmesi için uygun ortamı sunan fuar, 2016 yılındaki başarısının ardından 2018 yılında da başarısını katlayarak büyütmeyi hedefliyor.

Maden Türkiye Fuarı’nın katılımcıları geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da fuardaki yerlerini erkenden aldılar ve satışların %85’i tamamlandı. Hızla gelişen ve değişen ekonomik ortamda mevcut potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek ve değişime ayak uydurmak isteyen katılımcılarımız 2018’e bir adım önde başladılar. Pazardan geri kalmamak, madencilik sektöründe verimliliği arttıracak yenilikleri takip etmek, sektöre yön vermek isteyen herkes bu fuarda bir araya gelecek. Siz de geç kalmadan yerinizi alın.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Kuruluş - 2010 sondajcilar.com her hakkı saklıdır.